هنگامی که شما آماده نصب پنل های خورشیدی در خانه خود هستید، عوامل زیادی وجود دارد که طراحی منحصر به فرد و هزینه سیستم خورشیدی شما را تعیین می کند. انواع مختلف سقف ها نیاز به فرآیندهای نصب متفاوتی دارند. به عنوان مثال، سقف هایی که از کاشی های سبک ساخته شده اند، می توانند چالش ها و ملاحظات منحصر به فردی را برای یک نصاب خورشیدی ایجاد کنند. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از افزودن انرژی خورشیدی به سقف کاشی خود بدانید.

چه چیزی در مورد پنل های خورشیدی بر روی سقف های کاشی سبک وزن منحصر به فرد است؟

سقف های کاشی سیمانی و سفالی که گاهی به عنوان کاشی اسپانیایی شناخته می شوند، معمولاً در غرب و جنوب غربی ایالات متحده یافت می شوند. سه شکل زیر معمولاً با این سبک کاشی ها مرتبط است: “w”، “s” یا “flat”. کاشی هایی با وزن کمتر از 9 پوند در هر فوت مربع به عنوان کاشی های سبک طبقه بندی می شوند.

آیا تا به حال سعی کرده اید برای تکمیل تعمیر یا نگهداری از سقف کاشی خود از روی آن عبور کنید؟ به احتمال زیاد، ممکن است در این فرآیند به تعدادی از این کاشی‌ها آسیب رسانده باشید، زیرا شکننده هستند و به راحتی می‌شکنند.

نصب پنل های خورشیدی به طور مستقیم در بالای سقف کاشی سبک وزن توصیه نمی شود. اگرچه ممکن است در برابر آب و هوای سخت به خوبی مقاومت کنند، اما این کاشی ها برای مقاومت در برابر فشار ناشی از بار اضافی طراحی نشده اند. شکستگی یا ترک می تواند در طول فرآیند نصب پنل خورشیدی رخ دهد که به طور بالقوه یکپارچگی سقف را به خطر می اندازد و منجر به نشتی و آسیب های دیگر به خانه شما می شود.

دریل کردن این کاشی ها ممکن است منجر به آسیب به  لایه زیرین کاشی شود، لایه ای که برای محافظت بیشتر از زیر کاشی ها استفاده می شود. برخی از نصاب‌های خورشیدی انتخاب می‌کنند تا بخشی از کاشی‌ها را جدا کرده و با پایه‌های مخصوص جایگزین جایگزین کنند. اگرچه این روش ممکن است برای کاشی های سنگین وزن کارساز باشد، اما کاشی های سبک وزنی که برداشته نشده اند هنوز در معرض خطر هستند.

اگر این روش نصب انتخاب شود و پنل های خورشیدی با موفقیت و بدون شکستگی کاشی نصب شوند، همچنان احتمال بروز مشکلات وجود دارد. از آنجایی که کاشی های سبک وزن شکننده هستند، ارتعاشات ناشی از عبور باد بین پنل ها و سیستم قفسه بندی که در بالای کاشی ها قرار می گیرد، می تواند منجر به بروز حوادث ثانویه شود.

برای آگاه شدن از چگونگی نصب پنل های خورشیدی بر روی سقف های کاشی کاری شده، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر ، مقاله مرتبط با آنرا مطالعه نمائید.

چگونه پنل های خورشیدی را روی سقف های سرامیکی نصب کنیم؟

متخصصان و کارشناسان شرکت لیو صنعت در کنار شما هستند برای دستیابی شما به تکنولوژی خورشیدی، پکیج های خورشیدی با ظرفیت های متنوع و دلخواه طراحی کردند. با کلیک بر روی اینجا ، میتوانید از آخرین مدل های پکیج های برقرسان شرکت لیو صنعت دیدن کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه ، میتوانید به وسیله راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید:

ایمیل :

Info@mobtakersolar.ir

شماره تماس :

۰۹۱۰۲۰۰۰۵۷۳

۰۲۱۷۷۹۷۲۶۹۰

منبع : us sunpower