یکی از روش های مرجح مورد استفاده برای برای نصب پنل های خورشیدی بسیار کار آمد با انرژی  خورشیدی بر روی بام های موزاییکی سبک نصب داخلی خورشیدی یا (inset solar installation) نام دارد، که گاهی comp-out عنوان میشود. این روش مراحل اضافی ایجاد میکند وبرای  پروژه پنل خورشیدی شما ایجاد هزینه میکند اما سبب ایجاد یک دوام طولانی مدت شده و به جلوگیری از آسیب احتمالی به منزل شما کمک میکند.

در طول این پروسه یک سقف کار حرفه ای بام موزاییکی موجود بر روی محوطه ای که پنل های خورشیدی قرار است قرار بگیرند را جدا میکند و توفال های کامپوزیت را در جای آن قرار میدهد، ایرانیت ها نیز توسط تخته های آهنی که فلشینگ نامیده میشوند تقویت شده و محکم میشوند تا از ضد آب بودن آنها اطمینان حاصل شود.

سپس یک کارشناس خورشیدی پنل های خورشیدی را بر روی سقف نصب میکند. وقوع آسیب های احتمالی به توفال های کامپوزیت خصوصا در مقایسه با آسیب نا خواسته به کاشی های سبک وزن شکننده که منجر به خظر افتادن سقف شود بعید است. بعد از کامل شدن نصب پنل ها برروی توفال های کامپوزیت فضای اطراف آرایه های خورشیدی با موزاییک هایی که قبلا جدا شده بودند پر میشوند. این عمل ظاهر زیبایی به ارایه های خورشیدی ساخته شده در سقف میدهد.

فایده نصب پنل به شیوه  داخلی چیست؟

بسیاری از مالکان نصب داخلی پنل را بخاطر شکل ظاهری آن انتخاب میکنند. نصب داخلی سبب میشود خانه طوری بنظر برسد که انگار از ابتدا با پنل ها طراحی شده است و سبکی کم نظیر که عموما در خانه های نوساز به کار میروند را به نمایش میگذارد که پنل ها در آن از پیش تعیین شده اند. بعلاوه شما میتوانید موزاییک های جدا شده ایکه با توفال کامپوزیت جایگزین شده اند نگه دارید و برای تعمیرات یا طراحی های آینده به کار ببندید.

بعنوان یک صاحبخانه شما باید متوجه باشید که برخی از نصاب های پنل های خورشیدی بدون تغییر آرایش سقف منزلتان، اقدام به نصب پنل ها بر روی موزاییک میکنند. اگرچه این به این معنا نیست که شما هم باید همین روش را ادامه دهید. به یاد داشته که این پنل ها قرار است برای سالها بر روی بام خانه شما باشند برای همین باید انتخاب های مختلف را بسنجید و بهترین تصمیم را بگیرید.

شرکت لیو صنعت با بهرگیری از نیروی انسانی متخصص و با تجربه، بهترین روش ها را برای دسترسی شما به انرژی نامحدود خورشیدی، در اختیارتان قرار می دهد.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان در این زمینه ، میتوانید بوسیله راه های ارتباطی زیر با در ارتباط باشید :

ایمیل : Info@mobtakersolar.ir

شماره تماس :

۰۲۱۷۷۹۷۲۶۹۰

۰۹۱۰۲۰۰۰۵۷۳

منبع : sunpower