فرقی نمیکند که  در منطقه گرمسیر با زمستان های کوتاه و هوای سرد کوتاه مدت زندگی میکنید یا به دمای انجماد در طول تمام فصول عادت دارید.شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه باید بکنید تا سیستم خورشیدی خود را برای زمستان اماده کنید.

خبر خوب این است که سیستم انرژی خورشیدی به تعمیرات و نگهداری اندکی نیاز دارد. اگر چه ممکن است چیز هایی باشد که همچنان بخواهید بدانید. اینها تعدادی از سوالاتی هستند که معمولا برای صاحبانه پیش می آیند.

آیا پنل های انرژی خورشیدی در طول ماه های زمستان انرژی کمتری تولید میکنند؟

جواب ساده اینست که اگر هوا افتابیست، شرایط برای شما مهیاست. تابستان تنها فصل برای انتفاع از سیستم خورشیدیتان نیست. پنل های خورشیدی در هوای سرد تر خوب کار میکنند و حتی میتوانند در روز های ابری هم انرژی پاک تولید کنند. که به این معناست که پنل های انرژی خورشیدی میتوانند انرژی بیشتری را در فضای محدود تری تولید کنند. برای اثبات با عدد و رقم  پنل های انرژی خورشیدی 55 درصد انرژی بیشتری نسبت به پنل های متداول در فضای یکسان تولید می کنند.

آیا باید پنل های خورشیدی خود را برف روبی کنیم؟

منابع زیادی وجود دارند که به صاحبخانه ها  نحوه نگهداری از پنل های خورشیدی را آموزش دهند. ولی در رابطه با برف باید بگوییم پاک کردن آنها از روی پنل ها معمولا ضروری نیست. در اکثر اوقات بعد از گذشت زمان معقول برف خود به خود ذوب میشود. بعلاوه اینکه پاک کردن برف ریسک بیشتری نسبت به عایدی حاصل از افزایزش تولید است.

اگر چه استثنائاتی وجود دارد. در مواردی با برف بسیار سنگین که احتمال باقی ماندن آن بر روی پنل ها به مدت یک ماه یا بیشتر وجود داشته باشد ممکن است استخدام یک شرکت برای پاک کردن برف سودمند باشد. دراین موارد هیچوقت سعی نکنید خودتان برف روبی کنید، خصوصا در مواقعی که برف روی بام جمع شده است.

آیا پنل های انرژی خورشیدی میتوانند هوای فوق العاده سرد زمستان را تعدیل کنند؟

پنل های خورشیدی بشدت بادوام هستند و دلیل آن به طراحی آنها برمیگردد. یک پنل خورشیدی از سلول های خورشیدی ساخته شده است. اکثر سلول های خورشیدی معمولی دارای ردیابی فلزی در جلو هستند که میتوانند به راحتی نسبت به فشار ناشی از تغییر دما حساس شوند. در این سطح از نازکی، سلول های خورشیدی متداول در اثر انبساط و انقباض ضعیف میشوند.

چند راه برای آماده سازی خانه برای زمستان:

بر همه عیان است که ساعات روشنایی روز در طول زمستان کمتر است. اگر چه در شرایطی که شما فعالانه در تلاش برای حفظ انرژی باشید، این مسئله  نباید برای سیستم خورشیدی شما ایجاد مشکل کند. برای مطمئن شدن از  اینکه مصرف انرژی شما از تولید انرژی شما فراتر نرود باید راه هایی را پیدا کنید که منزل شما را کارآمد تر کنند، من جمله:

  • خانه خود را ضد سرما کنید. بستن درهای نیمه باز توسط آرامبند، خلع هوا کردن پنجره ها و عایق کردن پریز های برق روش های به صرفه ای برای جلوگیری از ورود سرمای نا خواسته به داخل است.
  • در صورت نیاز عایق های بیشتری به کار ببندید. این کار انرژی مورد نیاز برای گرم شدن خانه تان را کاهش میدهد.
  • درب و پنجره ها را با نسخه کارآمد تر آنها جایگزین کنید.
  • یک دستگاه تعدیل دمای هوشمند برای کمک به باقی ماندن دمای ایده آل در زمانی که در منزل هستید و مهم تر از آن در زمانی که حضور ندارید نصب کنید.

به طور خلاصه شما نیاز به هیچ کاری برای آماده سازی سیستم خورشیدی خود برای زمستان ندارید. بنابراین از منزل گرم و دنج خود لذت ببرید در حالی که میدانید توسط انرژی بهتر و پاک تری گرم میشود.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب و خرید پنل خورشیدی مورد نیازتان ، میتوانید به وسیله راه های ارتباطی زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ایمیل :

Info@mobtakersolar.ir

شماره تماس :

۰۲۱۷۷۹۷۲۶۹۰

۰۹۱۰۲۰۰۰۵۷۳

منبع : sunpower