استفاده از سایر منابع انرژی، مانند سوخت های فسیلی، مشکل ساز است، زیرا آنها تجدید ناپذیر هستند. وقتی آنها تمام شوند، برای همیشه تمام شدند. با این حال، خورشید بزرگترین منبع انرژی تجدیدپذیر است.

به نقل از اتحادیه (concerned scientists)، 18 روز نور خورشید روی زمین همان مقدار انرژی را تولید می کند که در تمام ذخایر زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی روی کره زمین ذخیره شده است. بنابراین، به راحتی می توان فهمید که گردآوری نیروی خورشید و در دسترس قرار دادن آن برای صاحبان خانه به شکلی از انرژی مقرون به صرفه و کارآمد، هدف اصلی برای افزایش کیفیت زندگی آیندگان در سیاره ما است.

مزایای زیست محیطی و سلامتی

برخلاف منابع انرژی تجدید ناپذیر، انرژی خورشیدی هیچ آلاینده ای در هوا منتشر نمی کند، به این معنی که بسیاری از مشکلات سلامتی شما و خانواده شما که ناشی از آلودگی هوا است، مانند مشکلات تنفسی، آلرژی، اختلالات عصبی، حمله قلبی و سرطان، ممکن است کاهش یابد. انرژی خورشیدی به راحتی باعث ذخیره منابع آب زمین نیز می شود، زیرا تولید انرژی خورشیدی در مقایسه با استخراج گاز طبیعی، که از شکستگی هیدرولیکی استفاده می کند و به مقدار قابل توجهی آب نیاز دارد، به آب نیاز ندارد.

نیروگاه های حرارتی، خواه از گاز، زغال سنگ یا نفت به عنوان منبع انرژی استفاده کنند، همگی برای مقاصد خنک کننده به آب نیاز دارند. انرژی خورشیدی حتی اگر آب در دسترس نباشد، انرژی را تامین می‌کند، و آلاینده‌ای در منابع آبی منطقه ایجاد نمی‌کند، در حالی که هم استخراج زغال سنگ و هم حفاری گاز طبیعی اغلب این کار را انجام می‌دهند و عواقب مخربی برای جمعیت مردم، حیوانات و گیاهان دارند.

متمرکز نبودن، انرژی خورشیدی را قابل اعتمادتر می کند

مانند سیستم های انرژی بادی، سیستم های انرژی خورشیدی گسترده هستند و به جای اینکه در یک مکان متمرکز شوند، در یک منطقه بزرگ توزیع می شوند. این فقدان مکان مرکزی به این معنی است که در صورت بروز شرایط آب و هوایی نامناسب، که یک منطقه را تحت تأثیر قرار می دهد، کل سیستم انرژی خورشیدی یک منطقه بزرگ، غیرفعال نخواهد شد، که این موضوع به شما و خانواده تان در موقعیت های تنش زا، آرامش خاطر می دهد.

شاید یکی از بهترین نمونه‌های سودمندی سیستم‌های انرژی خورشیدی برای مصرف‌کنندگان، در یک فاجعه طبیعی در سال 2012 طی طوفان سندی، رخ داد. این طوفان به نیروگاه های تولید برق که از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کردند آسیب رساند و دسترسی جمعیت قابل توجهی از نیویورک و نیوجرسی به برق را قطع کرد.

در حال حاضر در کشور ما، برای پیوستن به جمع خانواده مشتریان انرژی خورشیدی و استفاده از این منبع نامجدود، فرصت های بسیار خوبی وجود دارند.

تغییر به انرژی خورشیدی، منبع انرژی مطمئنی را فراهم می کند که تمام نمی شود و مزایای قابل توجهی برای کره زمین و کیفیت زندگی همه دارد.

فرصت را از دست ندهید، هم اکنون میتوانید بصورت رایگان با کارشناسان شرکت لیو صنعت تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و نسبت به مقدار نیازی که به انرژی خورشیدی دارید، سیستم انرژی خورشیدی مورد نیازتان را به شما پیشنهاد دهند.

راه های ارتباطی:

ایمیل : Info@mobtakersolar.ir

شماره تماس :

۰۲۱۷۷۹۷۲۶۹۰

۰۹۱۰۲۰۰۰۵۷۳

منبع : sunrun